Bestyrelsen

Adresseliste og arbejdsopgaver for kunstforeningens bestyrelse og hjælpere 2019

Niels Otto Degn, formand

Jernbanegade 3, 7900 Nykøbing Mors, tlf. 9771 0244, mobil 4044 0244, e-mail: niels.otto.degn@gmail.com

Jørn Bork, næstformand

Ballevænget 12, 7950 Erslev, tlf. 9776 4855, mobil 6165 8661, e-mail: j.bork@live.dk

 Karin Andersen

Strandvænget 62, Jørsby, 7900 Nykøbing M, mobil 2726 7084, e-mail:  ka@finnnygaard.com

Ute Holm
Agerøvej 42, 7960 Karby, tlf. 9776 1850, mobil 6179 1850, e-mail: uaholm@gmail.com

Anette Hvidbjerg
Brunhøjen 6, Sejerslev 7900 Nykøbing Mors, tlf. 9775 1548, mobil 6169 1548, e-mail anettehvidbjerg@live.dk

Kaj Kristiansen, sekretær
Vinkelvej 14, 7900 Nykøbing Mors, tlf. 9772 5208, mobil 2167 7309, e-mail: kristiansenkaj@gmail.com

Per Mikkelsen, it-ansvarlig m.v.

I.C. Hindingsvej 7, 7900 Nykøbing Mors, tlf. 9772 4901, mobil: 2361 4981, e-mail: pm@morsoe-gym.dk

Bente Ravn, kasserer

Refshammervej 28, 7900 Nykøbing Mors, tlf. 9772 4244, mobil 2890 4244, e-mail: bente.ravn@mvb.net

Ingelise Roikjer

Dråbystræde 20, 7900 Nykøbing Mors, tlf. 9793 1340, mobil 2964 7099, e-mail: iljroi@hotmail.com

Knyttet til bestyrelsen

Vibeke Sørensen

Høstvej 10, 7900 Nykøbing Mors, tlf. 9772 4411, mobil 3066 7806, e-mail: vss@outlook.dk.

Hjælper: Jørgen Lund Sørensen

Heltoften 30, Flade, 7900 Nykøbing Mors, tlf. 9774 0631, e-mail:  frulunde@privat.tele.dk

Depotorganisator: Tove Bak.

Jernbanegade 3, 7900 Nykøbing Mors, tlf. 2960 8190, e-mail:  tove@graficons.dk

Vagtkoordinator: Bodil Lausten, Fruevænget 24, 7900 Nykøbing Mors, tlf. 9772 5132, mobil 6024 5132 e-mail: bodil.lausten@mail.dk

Fast vagt: Tinna Knop, tlf. 2320 7564. Til stede i åbningstiden 12 -17 tirsdag til fredag inkl.